Przed każdą operacją chirurgiczną należy się odpowiednio dobrze przygotować. Nie są to słowa puszczane na wiatr, gdyż o ich prawdziwości przekonamy się sami stojąc przed lekarzem, który nam je zaleci. Być może jednak okaże się dla kogoś potrzebna informacja na temat przygotowania do liftingu – np. twarzy. Co należy, czy może czego nie należy zrobić, jeżeli chcemy poddać się operacji odmładzającej. W dzisiejszym artykule będę starać się was doinformować w zakresie co wolno, a czego nie podczas przygotowania do zabiegu chirurgicznego odmłodzenia ciała – w tym wypadku chodzi o lifting.
Jak przygotować się do operacji liftingu?
Już wcześniej zauważyłam, że operacja ta dokonywana jest pod stałą narkozą pacjenta. Oznacza to, że nie jest on świadomy niczego, czy to przebiegu operacji, czy bólu – ma to swoje dobre strony. Trzeba jednak przyznać, że jak każda operacja plastyczna, tak i ta niesie za sobą ryzyko powstania groźnych dla naszego zdrowia powikłań. Dlatego to tak ważne jest odpowiednio się przygotować. W tym konkretnym przypadku skupimy się na liftingu twarzy. Co więc należy zrobić, by móc poddać się operacji liftingującej twarz?
Niewątpliwie pierwszym krokiem będzie przebadanie naszego stanu zdrowia. Nawet jeżeli czujemy się świetnie i wiemy, że nic nam nie dolega, to powinniśmy zrobić szczegółowe badania – na które zresztą otrzymamy stosowne skierowanie – z zakresu morfologi krwi, badania grupy krwi, OB, EKG, poziomu cukru we krwi, badanie krzepnięcia krwi, czy nawet jonogram. Jeżeli wszelkie badania wyjdą w normie, to lekarz da nam zielone światło na dokonanie operacji – z reguł większość przechodzi badania pozytywnie.
Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych badań zostaniemy poinformowani, że dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem nie będziemy mogli zażywać wszelkich leków, które utrudniają krzepnięcie krwi – wśród nich będą to na pewno leki niesteroidowe przeciwzapalne, przeciwzakrzepowe czy zawierające kwas acetylosalicylowy. Dodatkowo lekarz postara się nam wytłumaczyć w jaki sposób możemy ograniczyć wchłanianie także witamin – one mają także wpływ na proces krzepnięcia krwi.
Z pewnością każe nam unikać diety bogatej w witaminę E, kwasy tłuszczowe omega-3, picie zielonej herbaty, czy miłorzębu japońskiego.
Przed przystąpieniem do zabiegu warto skonsultować się z lekarzem także w sprawie innych leków lub suplementów diety – pokażmy wszystkie leki i suplementy jakie stosujemy na co dzień. Lekarz zapewne poinformuje nas także o konieczności rzucenia palenia i to przynajmniej na miesiąc przed planowanym zabiegiem – oczywiście, tyczy się to jedynie osób, które palą. Warto także pamiętać, że sześć godzin przed przystąpieniem do zabiegu nie wolno nam nic jeść, ani pić – tym bardziej alkoholu. Ponadto aby móc poddać się operacji – zresztą jak każdej innej – trzeba być całkowicie zdrowym i wolnym od różnego rodzaju przeziębień.